Udruga Mentor - projekt Iskra Plus - novi ciklus radionica za roditelje u razvodu

Autor: Marina Repušić, 24. 8. 2024.

Projekt "Iskra Plus" namijenjen je roditeljima u procesu razvoda ili su razvedeni u skorije vrijeme te im je potrebna podrška. Projekt je dobio dvogodišnju potporu u okviru natječaja za prevenciju ovisnosti Ministarstva zdravstva. U okviru projekta planirana je provedba radionica tri ciklusa godišnje, što znači da će tijekom iduće dvije godine postojati kontinuitet navedenih aktivnosti. Partner na projektu Iskra Plus je Područni ured Split Hrvatskog zavoda za socijalni rad, a kroz ovu godinu projekt će se provoditi do 14. studenog 2024.

U okviru projekta planirani su ciklusi radionica za roditelje koji su razvedeni ili su u postupku razvoda braka. Šaljemo Vam obrazac za prijavu kako bi se direktno prijavili: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnqTidhR_x2fvEQoviwcWvKsuFK-g76jZcKkBTllmX5VnB1g/viewform

Jedan ciklus radionica obuhvaća ukupno 8 radionica od kojih je 5 edukativnih, a tri su radionice grupne podrške.
Teme edukativnih radionica su:
1. Kako razvod braka utječe na moje dijete i na naš odnos?
2. Kako biti i dalje roditelj - potrebe roditelja i potrebe djeteta
3. I dalje komuniciramo
4. Sukob - odvajanje partnerskih nesuglasica od roditeljskih, rješavanje roditeljskih konflikata bez uključivanja djece
5. Kako se nositi s gubitkom?
Radionice se održavaju u prostoru udruge Mentor, za grupe do 10 korisnika. Način rada je interaktivan, uz vježbe i diskusije, a svaka radionica traje 2 sata.
Planirani početak idućeg ciklusa radionica je utorak, 27. kolovoza 2024. godine u 17:45 h.

PRIJEVOZ UČENIKA

U nastavku je raspored prijevoza za novu školsku godinu.

Dragi roditelji i učenici, u nastavku je raspored prijevoza za novu školsku godinu.

Jutarnja smjena:

-Polazak s početne autobusne stanice je u 7:40 s dva kombija ili jednim autobusom ovisno o mogućnostima prijevoznika.

-Povratak učenika bit će organiziran prema rasporedu nastave.

Popodnevna smjena:

-Polazak s početne autobusne stanice je u 13:40 s dva kombija ili jednim autobusom ovisno o mogućnostima prijevoznika.

-Povratak učenika bit će organiziran prema rasporedu nastave.

Molimo sve roditelje i učenike da se pridržavaju navedenog rasporeda te da budu na vrijeme na dogovorenim stanicama.
U prilogu je raspored povratka.

Priloženi dokumenti:
2024-25 4.R.xlsx

UDŽBENICI I DOM

Ovdje možete vidjeti popise udžbenika i drugih obrazovnih materijala koji će se koristiti u našoj školi u šk. god. 2024./2025.

Udžbenike nabavlja škola, a sredstva za njih osigurava  Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Druge obrazovne materijale i pomoćna nastavna sredstva nabavlja škola, a sredstva za njih osigurava Grad Solin i Općina Klis.

« Listopad 2024 »