Proslava Dana škole

Dan škole nalik je svim danima, ali ipak poseban jer škola nikad ne stari jer škola nisu zidovi…

Taj je dan priča o čudu života, o dragim ljudima koji su nam ga podarili i o nama samima, koliko ga znamo cijeniti. Taj dan je pjesma, a stihovi su učenici, roditelji i svi koji podupiru naš rad notom prijateljstva. To je dan kojim slavimo sve generacije koje su iz ove škole izašle, one koje trenutno pohađaju školu, a svakako, misleći na budućnost, i one koji će tek postati dio naše zajednice – kako učenike, tako i nastavnike, ali i sve one koji za ovu školu marljivo rade.

Slavimo ga 15. svibnja, simbolično, dana kada slavimo i Međunarodni dan obitelji i dan župe Solinskih mučenika u Ninčevićima.

Svečanom priredbom u veseloj atmosferi, širom otvorenih vrata za sve koji su nam poželjeli doći i sudjelovati u svemu što smo pripremili, djeca su svojim nastupima gradila kraljevstvo radosti, ljubavi i zajedništva. Pjevalo se i plesalo, glumilo, recitiralo. Školski atrij zračio je vedrinom i veseljem.

Prije završne pjesme, ravnateljica Snježana Rađa se toplim riječima obratila svim nazočnima i podijelila s njima veselu vijest – školska je dvorana dobila uporabnu dozvolu. Poslije nje, svim prisutnima obratili su se dožupan Splitsko-dalmatinske županije Luka Brčić i gradonačelnik Grada Solina Dalibor Ninčević. Ravnateljica je nakon priredbe pozvala sve prisutne na otvaranje školske dvorane koju je blagoslovio župnik don Ante Matešan.

Proslavu su svojom nazočnošću uveličali roditelji, djeca i drugi naši dragi uzvanici. Zahvaljujemo svim sudionicima Dana škole na sudjelovanju!

Ivana Jeličić

objavio: Snježana Rađa   datum: 17. 5. 2019.

« Listopad 2020 »