Kutak SRS

Briga o mentalnom zdravlju za sve: neka bude stvarnost

Autor: Marilena Babić, 8. 10. 2021.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se 10. listopada svake godine s ciljem podizanja svijesti o problemima mentalnog zdravlja.

Ove godine sloganom „Briga o mentalnom zdravlju za sve: neka bude stvarnost“, Svjetska zdravstvena organizacija želi osvjestiti potrebe da se unaprjeđuje dostupnost i kvaliteta različitih usluga u području mentalnog zdravlja.

Već niz godina upozorava na epidemiološke podatke kod mentalnih poremećaja kod djece i mladih i tu se govori o problemu 20/20. Naime, svako peto dijete odnosno 20% djece prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije ima neki mentalne poteškoće, a onda svega 20%, tek svako peto dijete od onih koji imaju neki problem mentalnog zdravlja, dobiva adekvatnu stručnu pomoć.

Kako bi osvjestili značaj mentalnog zdravlja, za učenike smo na ulazu škole pripremili edukativni plakat o očuvanju mentalnog zdravlja u vrijeme pandemije, a u sklopu Školskog reventivnog programa smo planirali i druge aktivnosti.

Stručno-razvojna služba škole

(izvori: zivjetizdravo.eunzjz-split.hr)

Roditelji budućih prvašića sami odabiru termine sistematskog pregleda u školskoj ambulanti online, putem aplikacije Terminko.

Prvašići koji imaju već utvrđene zdravstvene teškoće će dobiti termin od strane stručne službe škole.

« Ožujak 2024 »