Program produženog boravka

Produženi boravak je neobvezan, organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima od prvog do trećeg razreda. Na ovaj način se kvalitetno i sustavno zbrinjava dijete mlađe  školske dobi te mu se organizira vrijeme za učenje i slobodne aktivnosti. Kada se dijete upiše u razredni odjel s produženim boravkom, njegovo pohađanje cjelokupnog programa produženog boravka je obvezno. Rad i aktivnosti u produženom boravku su predviđeni kurikulumom.

Nakon redovite nastave učenici imaju organizirano vrijeme. Kroz kreativan rad učiteljica, učenici usvajaju socijalne vještine, radne navike te uče kako učiti. Rad i igra u boravku  utječu i na samopouzdanje učenika, sigurnost u sebe, povjerenje u prijatelje, međusobnu suradnju i pomaganje. U našoj školi se produženi boravak ne smatra samo potrebom roditelja, već i poželjnim pedagoškim standardom, a obzirom na kvalitetu programa.

Program produženog boravka je organiziran od 7,30 sati do 16,30 sati. Prihvat djece u ranijem dolasku u školu organizira se svakim danom od 7,00 sati (dežurstvo). Roditelji djecu mogu preuzeti najranije u 16,00 sati, iznimno ranije uz opravdan i najavljen dolazak roditelja.

Kad se male ruke slože

Autor: Marilena Babić, 26. 11. 2020.

Male ruke učenika 1.c u produženom boravku sve su spretnije. Jesen je puna plodova pa je tako i u  žutoj učionici - sva je puna radova vezanih uz jesen: vjeverice, mudre sovice, ukrasni kupusići, slikovni kalendar jeseni... Obilježili smo i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara (18.11.) i Međunarodni dan dječjih prava (20.11.) te započeli projekte Memento prijateljstva i 20 dana dobrote. Pogledajte detaljnije u galeriji.
učiteljice Paula i Mirela