Ježeva kućica - Gradsko kazalište lutaka Split

Ježeva kućica / Branko Ćopić

Radioigra za djecu

Dramaturg: Momčilo Popadić; redatelj: Mirko Čović; skladatelj: Mirko Krstičević; asistentica redatelja: Sanja Vidan

Glasove dali: Sanja Vidan, Ivica Beatović, Milena Blažanović, Alin Antunović, Mirko Čović, Ivan Medić, Andrea Majica i Milana Buzolić-Vučica

Produkcija: Gradsko kazalište lutaka Split

Priče iz davnine - Bulaja naklada

Priče iz davnine / Ivana Brlić Mažuranić

Animirani filmovi

Osam animiranih filmova prema zbirci Priče iz davnine, u režiji različitih redatelja, najnagrađivanije je izdanje naklade Bulaja.

Radio Garden

Radio Garden

Klikni na globus pa poslušaj radio u t(v)om kutku svijeta

Školski HRT

Školski HRT

Portal televizijskih, radijskih i internetskih sadržaja odjela Djeca i mladi HRT-a

Juhuhu

Juhuhu

Portal HRT-a za gledanje, igranje i slušanje, za djecu od 3 do 11 godina i njihove roditelje

Filmska naSTAVa

Filmska naSTAVa

Digitalna platforma namijenjena profesorima i učenicima za korištenje filmova osnovnoškolaca i srednjoškolaca u nastavi

Filmska naSTAVa @ onlineinteraktivan je program namijenjen osnovnoškolskim i srednjoškolskim učenicima te učiteljima, nastavnicima i profesorima diljem Republike Hrvatske. Na platformi Filmske naSTAVe@online dostupni su neprofesijski kratkometražni filmovi svih filmskih rodova te različitih nacionalnih kinematografija, uključujući i hrvatsku. Riječ je o filmovima djece i mladih koji su nagrađeni na Reviji hrvatskoga filmskog stvaralaštva djece te na Filmskoj reviji mladeži i Four River Film Festivalu.“

Zbirka učeničkih filmova za građanski odgoj

U sklopu projekta Mali korak za film, veliki za europsko građanstvo, koji OŠ Sveti Petar Orehovec provodi u suradnji sa školama iz Italije, Poljske i Španjolske, pripremljen je repozitorij s brojnim učeničkim filmovima i obrazovnim materijalima za nastavu građanskog odgoja: https://www.medijskapismenost.hr/repozitorij-ucenickih-filmova-i-radionica-iz-gradanskog-odgoja/

Zbirka učeničkih filmova

(klikni ↓​)

Kino Europa

Kino Europa - izbor filmova za djecu i mlade

za obiteljsko druženje

Zanimljiv izbor filmova koje može gledati cijela obitelj dostupan je na platformi Kino Europa Online. Nastavlja se na program filmova za djecu i mlade koji je bilo moguće gledati u kinu, ali i na ideju da ljubav prema filmu nastaje u najranijoj dobi.

Moj život kao Tikvica animirani je filmski hit iz Švicarske o neodoljivom dječaku Tikvici koji nakon iznenadne smrti majke završi u domu za nezbrinutu djecu gdje ponovno pronalazi ljubav i obitelj. Film je osvojio preko 20 nagrada na festivalima diljem svijeta, dodijeljena mu je i nagrada Europske filmske akademije za najbolji dugometražni animirani film, a bio je nominiran za Oscara i Zlatni globus. Film je preporučen za uzrast 8+.

Moja sestra mršavica jedan je od najhvaljenijih filmova za mlade snimljen u proteklom desetljeću. Glavna junakinja je djevojčica Stella, kojoj je najveći uzor njezina starija sestra Katja, profesionalna klizačica. Kada otkriju da Katja pati od poremećaja u prehrani, cijela obitelj naći će se u vrtlogu novih emocija. Film je preporučen za uzrast 12+.“

Osim ova dva, zasad je ukupno devet filmova za djecu i mlade dostupno na stranici kino Europa online.

Kinokino 2020. - međunar. film. festival za djecu

(klikni ↓)

. . .

Festival prava djece 2020.

. . .

Dubrovnik Film Festival 2020.

(klikni ↓)

. . .

Svjetski dan audiovizualne baštine 2020.

Svjetski dan audiovizualne baštine - tri besplatna dječja filma - od 26. do 30. 10. 2020.

Kino mreža u partnerstvu s Hrvatskim državnim arhivom / Hrvatskom kinotekom održat će po četvrti put, u razdoblju od 26. do 31. listopada 2020., program u povodu Svjetskog dana audiovizualne baštine. Cijeli program održat će se online, putem Vimeo kanala Kino mreže, na kojoj će publika besplatno moći pogledati četiri vrijedna filmska djela, tri filma za djecu: Jurnjava na motoru, Piko i Sinji galeb te jedan omnibus-film za odrasle.

Napomene za besplatno gledanje:

Nakon što se prijavite na video platformu Vimeo, na kanalu Kino mreže odaberite film koji želite pogledati pa izaberite Rent. Kad vam se otvori obrazac za unos podataka vaše kreditne kartice, ne popunjavate ga, već, na samom dnu u za to određeno polje, unesete promo kod: BASTINA.

Više informacija dostupno je na: http://kinomreza.hr/svjetski-dan-audiovizualne-bastine-online/

Roditelji budućih prvašića sami odabiru termine sistematskog pregleda u školskoj ambulanti online, putem aplikacije Terminko.

Prvašići koji imaju već utvrđene zdravstvene teškoće će dobiti termin od strane stručne službe škole.

« Travanj 2022 »