Predupis u prvi razred osnovne škole

Autor: Marilena Babić, 7. 2. 2020.

Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2020./2021. nalazi se pod opširnije.

Predupis školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis od 10. do 20. veljače 2020.

Upis u školi će se vršiti od 2. do 9. ožujka 2020. (obavijest o upisu će biti objavljena na mrežnoj stranici škole).

R E P U B L I K A    H R V A T S K A

SPLITSKO-DALMATINSKA  ŽUPANIJA

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu,

tehničku kulturu i sport

SOLIN

OBAVIJEST RODITELJIMA DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI

RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠK.  GODINI 2020./2021.

1. Obavještavaju se roditelji odnosno staratelji djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2020./2021. da će se prijave djece provoditi u vremenu od 10. do 20. veljače 2020. godine elektronskim putem na obrascu PRIJAVA (link na kraju informativnog obrasca) koji je objavljen na mrežnoj stranici  Splitsko-dalmatinske županije www.dalmacija.hr (pod OBAVIJESTI)
  2. Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole koji je također objavljen na web stranici Splitsko-dalmatinske županije  kao i na web stranicama osnovnih škola.
  3. Nakon obavljene prijave djeteta, roditelj odnosno staratelj obvezno se treba javiti pripadajućoj školi u vremenu od 02. do 09. ožujka 2020. radi dogovora o terminu testiranja djeteta (škole će na svojoj web stranici objaviti  uredovno vrijeme kada  roditelji mogu  doći u gore navedenom terminu).
  4. Roditelji, odnosno staratelji koji nemaju mogućnost izvršiti prijavu elektronskim putem, mogu se javiti u Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u Solinu, koji će im pružiti pomoć kod prijave, svakim radnim danom u vremenu od 8 do 11 sati, Kralja Zvonimira 81, soba broj 20.
  5. Sve detaljne informacije o upisu možete dobiti na web stranici Splitsko-dalmatinske  županije  www.dalmacija.hr  kao i u Upravnom odjelu Solin na telefon broj 021/ 420-037.

KLASA: Sl.

URBROJ: Sl.

Solin, 06. veljače 2020.

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled).

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014.,
  • djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. prosinca 2014. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za šk.god. 2019./2020. rješenjem, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Upisno područje OŠ kralja Zvonimira je:

• za učenike od I. do VIII. razreda: MO Srednja Strana (Ulice: Mosećka, Bubići, Sesartići, Don Lovre Katića (kućni brojevi veći od 11), Kneza Trpimira (kućni brojevi neparni veći od 85), Frankopanska, Cetinska, Kneza Domagoja, Braće Radića, Petra Kružića, Drniška ulica, Ninčevići, Ninčevića gumno, Šubićeva, Kardinala Kuharića, Dražena Kuduza),
  • za učenike od V. do VIII. iz naselja Rupotina: MO Rupotina (Ulice: Ante Starčevića, Put Kule, Braće Katića, Fra Grge Martića, Put Voljaka, Pod Gredom, Put Blaca, Put Bobana.
  • za učenike od I.-IV. razreda Područne škole Rupotina: MO Rupotina (ulice navedene kao u točki 2.)

Link na web stranicu sa svim detaljnim informacijama.

Link za obrazac prijave.

Napomena: Kako na obrascu prijave po OŠ kralja Zvonimira nije još omogućena PŠ Rupotina, za one učenike koji pripadaju područnoj školi molimo označiti "želi drugu školu" i napisati PŠ Rupotina.

Pedagoginja:

Marilena Babić