Večer matematike u našoj školi

Autor: Marina Repušić, 13. 12. 2023.

Večer matematike, projekt Hrvatskog matematičkog društva(HMD), prvi put je održana u našoj matičnoj školi 7. prosinca 2023. Organizirao ju je aktiv Matematike (Ivana Ravlić Bonković, Zorica Dujmović, Nevena Mustapić Jogun, Marina Repušić i Valeria Barišić) u suradnji s HMD-om.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stavaučenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu- zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Radionice su održane u četiri učionice. Svaka učionica bila je namijenjena određenom uzrastu. Sudjelovala je oko 70 učenika 1. – 8. razreda. Najposjećenija je bila informatička učionica u kojoj su bili matematički digitalni sadržaji te šah i Rubikova kocka.

Osim učenika, posjetilo nas je i nekoliko roditelja koji su jednako oduševljeni idejom i provedbom.

Svi su učenici, osim dobre zabave i novog matematičkog znanja, dobili i potvrde o
sudjelovanju.

Zahvaljujemo ravnateljici Vedrani Propadalo na podršci, a posebno hvala učenicima koji su nam pomogli u organizaciji i provedbi:

Marija Lupe Domazet, Ema Ninčević, Dora Ćatipović, Marta Grbeša, Ani Andabaka, Ana Orošnjak, Lana Vrkić, Paola Vujević, Marta Žižić, Marin Ninčević, Marina Blažević, Lorena Božić, Ema Grubišić, Gabriela Tešija, Marko Budimir, Karlo Marović, Duje Matijašević, Cvita Šuta i Kiara Varjačić.

Tko kaže da je Matematika dosadna?!

Obogatite svoj doživljaj pogledom u foto-galeriju u album Večer matematika 2023.

Aktiv Matematike