Europeana

Portal i platforma Europeana surađuje s tisućama europskih arhiva, knjižnica i muzeja dijeleći kulturnu baštinu radi obrazovanja, istraživanja i razonode.

Europeana Collections omogućava pristup do više od 60 milijuna digitaliziranih predmeta – knjiga, notnih zapisa, umjetničkih djela i drugih – s naprednim alatima za pretraživanje i filtriranje pomoću kojih ćeš pronaći upravo ono što tražiš.

Specijalizirane tematske zbirke o umjetnostimodiglazbifotografijiprvom svjetskom ratu i dr. sadrže galerijeblogove ili izložbe za informiranje i inspiriranje.

Kako bi saznao što više o Europeani te kako i ti možeš sudjelovati, posjeti Europeana Pro.

Google Arts and Culture

Google Arts and Culture mrežna je platforma sa sadržajima iz više od 2000 vodećih kulturnih organizacija širom svijeta.

. . .

Hrvatska nematerijalna baština također je prezentirana na platformi:

Nacionalna i sveučilišna knjižnica

Digitalne zbirke

Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

„Portal digitalna.nsk.hr, uspostavljen 2016., omogućuje objedinjeno pretraživanje digitalizirane građe iz Posebnih zbirki NSK – knjiga, vizualne građe, zemljovida i glazbene građe. Od kraja 2019. godine samostalno su dostupni svi tematski portali: Digitalne knjigeDigitalizirana rukopisna građaDigitalizirana vizualna građaDigitalna glazbena građa i Digitalizirana kartografska građa...“

Životinjsko carstvo u Grafičkoj zbirci NSK

Životinjsko carstvo u Grafičkoj zbirci NSK Digitalne zbirke Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige 2020., koji je posvećen ekološkim temama, Grafička zbirka Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu priredila je virtualnu izložbu Životinjsko carstvo u Grafičkoj zbirci NSK. Više informacija dostupno je na poveznici.

Hrvatski prirodoslovni muzej

Interaktivna karta geoloških i bioloških znamenitosti Hrvatske

« Travanj 2021 »