Upisi u OŠ i SŠ

Elektronski predupis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022.

Autor: Marilena Babić, 3. 2. 2021.

Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2021./2022. nalazi se pod opširnije.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis koji će biti aktivan u razdoblju od 8. do 17. veljače 2021. godine.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole.

Upisno područje OŠ kralja Zvonimira je:

• za učenike od I. do VIII. razreda: MO Srednja Strana (Ulice: Mosećka, Bubići, Sesartići, Don Lovre Katića (kućni brojevi veći od 11), Kneza Trpimira (kućni brojevi neparni veći od 85), Frankopanska, Cetinska, Kneza Domagoja, Braće Radića, Petra Kružića, Drniška ulica, Ninčevići, Ninčevića gumno, Šubićeva, Kardinala Kuharića, Dražena Kuduza),
  • za učenike od V. do VIII. iz naselja Rupotina: MO Rupotina (Ulice: Ante Starčevića, Put Kule, Braće Katića, Fra Grge Martića, Put Voljaka, Pod Gredom, Put Blaca, Put Bobana.
  • za učenike od I.-IV. razreda Područne škole Rupotina: MO Rupotina (ulice navedene kao u točki 2.)

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. godine
  • djeca kojima je za šk.god. 2020./2021. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2015. godine do 31. prosinca 2015. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu/boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem. Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Za odgodu upisa za šk.god 2021./2022. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u online prijavi  označiti: „najava za odgodu upisa“.

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj odnosno staratelj može prijaviti upis, a najkasnije do 31. ožujka 2021. godine podnijeti Upravnom odjelu zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika -  prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, te je u obvezi dostaviti  mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta školi prilikom dogovora o testiranju djeteta.

Više na poveznici.

Roditelji budućih prvašića sami odabiru termine sistematskog pregleda u školskoj ambulanti online, putem aplikacije Terminko.

Prvašići koji imaju već utvrđene zdravstvene teškoće će dobiti termin od strane stručne službe škole.

« Ožujak 2024 »